Okucia do WC – z czym to się je?

Okucia do WC – z czym to się je?

Klientów Biznesowych obsługujemy od ponad 20 lat, lecz bez względu na czasy powtarza się jedno…

to pytania.

Firmy dokonujące zakupów są coraz bardziej wymagające i świadome potrzeb. Dlaczego? Główny powód to odpowiedzialność – nikt nie chce przepalać budżetów na dostawcę, który nie kontrybuuje z celem biznesowym w stu procentach. Nietrudno o wniosek, że pytania są tu jak najbardziej naturalne!

Poznajmy 5 najczęstszych pytań zadawanych przez przedstawicieli firm kupujących okucia sanitarne.

Powodem wymagań co do standardu jest odpowiedzialność. Specjalista wyrażający zapotrzebowanie na produkt rozlicza się z wykonanego zadania, a nawet odpowiada przed Klientem, dla którego wykonuje zlecenie.

Nic dziwnego, że nasi biznesowi rozmówcy chcieliby poznać model każdej śrubki i pesel prezesa firmy produkującej rzeczone okucie. Czy w tej kwestii istnieje kategoria wiodąca prym? Oczywiście. Jak wskazuje tytuł, kategorią generującą największą liczbę zapytań są okucia sanitarne.

Dlaczego akurat okucia sanitarne?

Powodem powtarzających się zapytań w tej kategorii są doświadczenia Klientów Biznesowych. Proces realizacji nie zawsze odbywa się we właściwej kolejności. Nie zaskakują bowiem sytuacje, gdy zleceniodawca postanawia zakupić część materiałów bez konsultacji.

W takich przypadkach specjaliści są zmuszani do poszukiwania okuć o określonych, nierzadko dziwnych parametrach, a nawet modyfikowania planów projektowych, aby spełnić narzucone wymagania.

Skoro już mowa o projektach – w nich również pojawiają się problemy, które należy odpowiednio zażegnać.

Plany swoją drogą, ale bywa, że rzeczywistość pisze inne scenariusze. Ujmując sprawę jaśniej – papier przyjmuje wszystko, lecz prawo budowlane niekoniecznie. Celem uniknięcia niespodzianek Klienci zadają niekiedy pytania, które zadziwiają.

Powyższe powody zdecydowanie należą do grupy istotnych. Świadczą one o trudności kategorii okuć sanitarnych. Mimo wszystko nadal nie wspomnieliśmy o najważniejszym czynniku.

Chodzi o trwałość

Mogłoby się zdawać, że dobrzy specjaliści wiedzą wszystko o okuciach, dlatego zadawanie prostych pytań nie powinno mieć miejsca. To jednak pozorne założenie. Nawet specjaliści posiadający szeroką wiedzę w zakresie budownictwa zdają sobie sprawę, że trwałość jest kluczowym aspektem, który wymaga szczególnej uwagi.

Toalety są narażone na intensywne użytkowanie lub działanie różnych czynników, takich jak wilgoć, detergenty czy częste otwieranie i zamykanie. Klienci biznesowi, którzy inwestują w budowę toalet publicznych, chcą mieć pewność, że wybrane okucia będą odporne na warunki eksploatacyjne i zachowają swoje właściwości przez długi czas.

Oto 5 najczęstszych pytań dotyczących okuć sanitarnych

1). Czy są odporne na korozję?

Na to pytanie zwykle odpowiadamy z delikatnym przekąsem, mówiąc ,,nasze są!”. Nie jest to bynajmniej objaw zarozumiałości, gdyż w rzeczywistości chodzi o coś więcej.

Otóż na rynku, faktycznie, istnieją producenci oferujący okucia sanitarne bez żadnych właściwości zabezpieczających przed korozją. Nic dziwnego, że doświadczony specjalista budowlany pyta o coś tak pozornie błahego.

W końcu co trzecią publiczną toaletę w Polsce trawią grube warstwy wściekłej czerwieni, a na błędach kolegów z branży warto się uczyć.

Zatem odpowiadamy: w naszej ofercie znajduje się specjalna kategoria okuć sanitarnych ze stali nierdzewnej SS304. Taki materiał umożliwia wieloletnią eksploatację, a co za tym idzie – oszczędność

2). Jakie są dostępne rozmiary i modele?

Kolejnym istotnym pytaniem dotyczącym okuć sanitarnych jest zazwyczaj kwestia różnorodności.

Klienci biznesowi, prowadzący projekty związane z toaletami publicznymi, otrzymują określone wytyczne co do rozmiarów i designu. Dlatego też pytanie o dostępne rozmiary i modele jest jak najbardziej uzasadnione.

Odpowiadając na to pytanie, prezentujemy naszą szeroką gamę okuć sanitarnych, obejmującą różne rozmiary i style.

Nasze produkty są dostępne w różnych wariantach, aby sprostać zróżnicowanym potrzebom. Bez względu na to, czy są to mniejsze łazienki publiczne czy duże toalety użyteczności publicznej, oferujemy różne modele okuć, które mogą być dostosowane do konkretnych wymagań projektowych.

3). Czy są łatwe w montażu i konserwacji?

Dziwne, prawda? No bo w jakim celu fachowiec miałby zadać takie pytanie?

Zwłaszcza jego pierwszy człon dotyczący ,,trudności montażu”… Przecież on powinien potrafić skręcić statek kosmiczny z wykałaczek i kawałka drutu! Oczywisty jest fakt, iż nasz rozmówca potrafi dokonać montażu.

Samo pytanie nie dotyczy jego osoby, lecz Klienta, dla którego wykonywane jest zlecenie.

Kwestie związane z montażem i konserwacją okuć sanitarnych są kluczowe dla specjalistów budowlanych, ponieważ w przyszłości toaleta będzie reperowana przez osoby niekoniecznie obeznane technicznie. Tu pojawia się kolejne pytanie – czy fachowiec nie potrafi sam zdiagnozować, co będzie proste w obsłudze dla Klienta?

Odpowiadamy pytaniem: czy zarobienie miliona złotych jest trudne dla miliardera?

4). Klient kupił płytę o dziwnej grubości. Macie do tego zestaw okuć?

W drugim nagłówku tego artykułu nie bez kozery wspomnieliśmy o Klientach kupujących materiały jeszcze przed zatrudnieniem firmy budowlanej czy architekta.

Takie posunięcia mogą generować potencjalne trudności w aspekcie dopasowania elementów potrzebnych do montażu. Nierzadko osoba dokonująca zakupu posiada znikomą wiedzę projektową i nie wie o tym, że istnieją płyty, dla których wyjątkowo ciężko znaleźć odpowiednie okucia.

Standardowa grubość płyty mieści się w przedziale od 10 do 18 mm. Znalezienie akcesoriów dla takich wartości na ogół nie stanowi wielkiego problemu. Sytuacja komplikuje się wtedy, gdy wychodzimy poza wzorzec. Za przykład niech posłuży rzadko spotykana płyta o wymiarze 25mm.

Odnalezienie nogi pasującej do takiej grubości graniczy z cudem…

…a my ją mamy!

5). Kupuję u Was piąty raz. Może jakiś rabat?

Takie rzeczy, to tylko w Strefie B2B. Czym jest to tajemniczo brzmiące miejsce? To przestrzeń dla Twojego biznesu. Znajdziesz w niej korzystne rabaty, które opierają się na analizach rynkowych.

Poprzez baczną obserwację cen i sytuacji gospodarczej oraz dzięki działaniom naszych specjalistów jesteśmy w stanie reagować na potrzeby producentów. 

W ten sposób prezentujemy realne benefity, wpływając bezpośrednio na pozycję rynkową naszych Partnerów Biznesowych.