Obniżki cen łączników dla producentów mebli

Obniżki cen łączników dla producentów mebli

Polska branża meblarska zdecydowanie mierzy się ze skrajnościami. Z jednej strony dumnie dzierżymy miano drugiego światowego eksportera mebli, a z drugiej… nie jesteśmy wcale aż tak wyjątkowi. Pomimo renomy na światowym rynku nadal cierpimy na niewydolność w produkcji oraz odczuwamy skutki sankcji nałożonych na Rosję i Białoruś.

Czy mamy na to receptę? Nie, ale dzięki obniżce dla producentów możemy zdecydowanie ułatwić funkcjonowanie.

Postanowiliśmy obniżyć ceny łączników do mebli tapicerowanych dla ilości paletowych. 

Eksperci potwierdzają

Potwierdzeniem wniosków z pierwszego akapitu tego wpisu jest stanowisko dyrektora biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Michała Strzeleckiego, który wypowiedział się w kwestii zawahań cenowych oraz rynkowych w rozmowie z agencją Newseria:

Inflacja i wojna w Ukrainie odbijają się na branży meblarskiej w sposób negatywny. Z jednej strony mamy cały czas wzrost kosztów surowców do produkcji mebli, co już dzisiaj jest bardzo trudne do udźwignięcia i do przełożenia na klientów, natomiast z drugiej strony nasi klienci mają coraz mniej zasobów finansowych do tego, żeby te meble kupować. To nie jest produkt pierwszej potrzeby i ich zakup jest zazwyczaj odkładany na lepszy czas, na bardziej przychylne warunki do tego, żeby inwestować w swoje przestrzenie mieszkaniowe.

Powyższe słowa zostały wypowiedziane niespełna rok temu, jednak dzisiejsza kondycja branży mebli tapicerowanych nadal cierpi z powodu inflacji. 

Jak wskazuje tegoroczne badanie B+R Studio „Wskaźnik cen mebli”, najwyższy wzrost cen mebli zanotowano w okresie od lutego 2021 roku do lutego 2022. Wyniósł on 19,05%. Porównując ten sam zakres miesięcy w latach 2022-2023, widzimy spadek wzrostu cen, który osiągnął poziom 11,59%. Poprawę zdecydowanie widać, jednak koszty produkcji nadal oceniamy jako wysokie.

Wydolność branży a sytuacja geopolityczna

Fakt sprowadzania tańszych zamienników z krajów sąsiadujących nie jest żadną tajemnicą. Jeszcze kilka lat temu firmy meblarskie zamawiały materiały produkcyjne z Rosji oraz Białorusi, jednak przez wzgląd na nałożone sankcje taka praktyka straciła rację bytu.

…ale jak sytuacja geopolityczna ma się do cen w Grycu?

Zwiększone koszty produkcji dotyczą przede wszystkim materiałów drewnianych i drewnopochodnych, czyli najważniejszych, a jednocześnie najdroższych elementów, które w obecnej sytuacji okazują się jeszcze droższe.

Ceny, które ustalamy dla paletowych ilości łączników do sof oraz kanap, pozwolą Ci zoptymalizować koszty. Czy będzie to ogromna różnica? Z pewnością nie, jednak nasza propozycja zdecydowanie pozwala na oddech – zarówno w metaforycznym, jak i bardziej wymiernym sensie. 

Korzyści wynikające ze współpracy przez Strefę B2B:

  • Zamówienie przekazywane jest bezpośrednio do magazynu, co skraca czas jego realizacji.
  • Na każdym etapie przesyłamy mailem aktualną informację o postępie realizacji zamówienia, w tym informację o jego wysłaniu wraz z linkiem do śledzenia przesyłki.
  • Intuicyjna wyszukiwarka pozwala łatwo znaleźć poszukiwany produkt np. przy pomocy numeru katalogowego.
  • Bieżąca informacja na temat dostępności produktu i terminów dostaw.

Specyfikacja:

  • Wymiary – 96x43mm lub 98x48mm
  • Materiał – stal
  • Wykończenie – biały ocynk
  • Grubość blachy – 1,8mm