10 okuć i akcesoriów, których potrzebujesz podczas remontu

10 okuć i akcesoriów, których potrzebujesz podczas remontu

Tytuł artykułu

Chęci? Są! Pędzle? Umyte i gotowe!

Nerwy? Na wodzy – wytrzymają spokojnie ze trzy złote rady od szwagra – doktoranta budownictwa, architektury i mędrkowania w Cosinusie. A okucia i akcesoria?

Artykuł: Po co te okucia i akcesoria?

Nie ma.

To najczęstszy scenariusz, z którym spotykamy się podczas obsługi Klientów. Ustalanie potrzeb w trakcie remontu lub odnawiania mieszkania bywa groteskowe.

Na pierwszym miejscu stawiamy farby,  akcesoria do malowania, taśmy zabezpieczające, instalacje wodne, baterie w kranach, spłuczki, a przede wszystkim nowe meble. Z drugiej strony dom to coś więcej niż kilka szafek, zlew i ładny kolor na ścianach. Nasi Klienci wpadają w tę refleksję najczęściej kilka chwil przed remontem, a nawet… w jego trakcie! W tym artykule poznasz 10 najbardziej funkcjonalnych, wartościowych, nieoczywistych oraz ułatwiających życie produktów, jakie posiadamy w ofercie.

Spis Treści

Przed prezentacją rankingu musimy obronić śmiało postawioną tezę. Przecież właśnie zarzuciliśmy tysiącom ludzi ignorancję, a coś takiego warto uargumentować.

Rzecz tkwi w zwykłej ludzkiej percepcji. Największą wagę przywiązujemy do tego, co widać najbardziej. Na co dzień nie obserwujemy śrubek w zawiasie szafki, choć otwieramy ją stosunkowo często. Przyczyna leży w tym, że śrubka jest mała i pełni wyłącznie rolę funkcjonalną.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ściany, na której widać lekkie zabrudzenie. Gdy wejdziesz do swojego pokoju, z bardzo dużym prawdopodobieństwem plama natychmiastowo rzuci się w Twoje oczy. Dlaczego? Ponieważ – oprócz oczywistej funkcji konstrukcyjnej – pełni ona rolę elementu świadczącego o estetyce. A przecież lubimy rzeczy ładne. Z tego powodu słowa ,,remont” i ,,odnawianie” kojarzą się nam z pędzlem oraz fikuśną trójkątną czapeczką wykonaną z gazety.

Ujmijmy sprawę prościej: częstszą pobudką do wykonania remontu jest brzydko wyglądająca ściana niż słabo domykająca się szuflada.

Wyjaśnienie tego zjawiska jest niezbędne do odpowiedzi na pytanie zawarte w nagłówku. 

Odpowiadamy: okucia są po to, aby uniknąć kolejnego remontu i dodatkowych kosztów. Jeśli nie zajmiesz się nimi, ta chwila w końcu nadejdzie. A bardziej od brzydkiego mieszkania nie lubimy tylko podwójnego wysiłku oraz wydawania dodatkowych pieniędzy.  

Kolejne zakupy, drugi remont lub zepsute nerwy przychodzą wtedy, gdy:

  • pęknięta uszczelka powoduje zalanie mieszkania,
  • stół zarywa się w przypadku złamania starej prowadnicy i powoduje dodatkowy uszczerbek na zdrowiu,
  • drzwi szafy spadają z powodu luzów w mocowaniu, niszcząc przy tym parkiet
  • drążek naścienny odpada wraz z ogromnym plastrem tynku.
  • w ramach odpowiedzialności zbiorowej wszyscy mieszkańcy bloku płacą karę porządkową, ponieważ tylko Ty nie segregujesz śmieci.

Oczywiście możesz również odbić piłeczkę i stwierdzić:

,,Fajnie. Ale mogę kupić nowe szafy już w trakcie remontu i wtedy okucia są mi niepotrzebne”.

Fakt. W takim przypadku inwestycja w okucia meblowe będzie nielogiczna. Pamiętaj jednak, że te elementy nie występują tylko w szafach, z kolei sam artykuł opowiada również o akcesoriach domowych.

Pamiętaj, że okucia są obecne w większości elementów Twojego domu, co potwierdzamy poniższym rankingiem.

Po długim wywodzie możemy przejść do zestawienia!

Ranking
Nazwa produktu
Miejsce 10 – filc samoprzylepny

Dziwne, prawda? Takie małe włochate kółka za mniej więcej 5 złotych. Te niepozorne ,,cosiki” mogą uchronić Cię przed ogromnym kosztem.

Jeśli zamierzasz położyć parkiet… taki prawdziwy, drogi parkiet z dobrego drewna, poświęć chwilę i zainwestuj w filce. Przyklejenie ich do nóg mebla zminimalizuje ryzyko porysowania podłogi. Produkt za kilka złotych pozwoli Ci uniknąć nawet kilkutysięcznych strat!

Ranking
Nazwa produktu
Miejsce 9 – zawias puszkowy do frontów nakładanych

Jeśli Twoje remontowe plany nie obejmują zakupu nowych szafek, ten produkt z pewnością Cię zainteresuje. Na początek istotny fakt: mechaniczne wyłamanie niesprawnego zawiasu może doprowadzić do uszkodzenia frontu. Odnalezienie frontu pasującego do reszty mebla jest bardzo trudne, a w niektórych przypadkach niemożliwe.

Zawias puszkowy należy do grupy najpopularniejszych z tej grupy produktowej z jednego powodu – prezentowany model zawiera ,,cichy domyk”. Oprócz oczywistej funkcji wygłuszającej posiada on właściwości amortyzujące. W ten sposób zabezpieczasz drzwiczki przed obijaniem, wydłużając żywotność szafki.

Ranking
Organizer na sztućce
Miejsce 8 – organizer na sztućce

Gdyby ogłosić konkurs na najbardziej niewidzialną rzecz w Twoim mieszkaniu, wkład na sztućce najpewniej byłby gdzieś na podium.

Chwilkę… skoro tak się o tym zapomina, to co on robi w zestawieniu najpopularniejszych produktów kupowanych podczas remontu? Bo to właśnie remont stanowi jedyną okoliczność, gdy następuje oświecenie oraz chwila refleksji, aby dokonać wymiany po… 3, 5 czy 7 latach!

Warto utrzymywać trend wymiany organizerów PRZYNAJMNIEJ podczas remontu. Umówmy się, że w ciągu kilku lat zdarzyło Ci się umyć niedokładnie sztućce. Następnie umieścić je we wkładzie szuflady. I powtórzyć to od kilku do kilkuset razy, nie myjąc organizera. Czy musimy tłumaczyć dalej?

Naturalnie istnieje również ten bardziej oczywisty atut wkładów kuchennych. Chodzi o wygodę. Mało kto lubi szukać widelca, przedzierając się dłonią przez kupkę noży, co dodatkowo stanowi ryzyko uszkodzenia ciała.

Ranking
Wieszak na ubrania
Miejsce 7 – wieszak na ubrania

Jeśli zdziwił Cię tani filc, co powiesz na wieszak z klipsem, którego koszt oscyluje w okolicach 3 złotych?

Jeśli decydujesz się na zakup drogiej szafy, zainwestuj we wieszaki, ponieważ losowe upychanie kurtek poskutkuje uszkodzeniem tylnej ściany mebla. Swoją drogą – powyrywane pchełki i wybrzuszona dykta w szafie to jedno z najpowszechniejszych uszkodzeń występujących w gospodarstwach domowych.

Jest to dość zdumiewające zjawisko, biorąc pod uwagę, że zapobiegnięcie temu problemowi kosztuje tyle, co litr benzyny w 2004 roku.

Ranking
Gałka prysznicowa
Miejsce 6 – gałka prysznicowa

Zdecydowanie nie trzeba tłumaczyć, jak działa gałka do kabiny prysznicowej. Na wytłumaczenie zasługuje jednak sam fakt umieszczenia tego produktu w zestawieniu. Momentem wyboru gałek jest najczęściej krótki okres po zakończeniu remontu.

Niektórzy Klienci wybierają drogie kabiny ze szkła dobrej jakości, a jednocześnie nie zwracają uwagi na brak gałki podczas dokonywania zakupu. Chwila uświadomienia następuje w chwili powstania pierwszych zabrudzeń lub delikatnych uszkodzeń powstałych w wyniku uderzania mokrych drzwi wyślizgujących się z dłoni.

Z powyższego powodu o gałkach warto pomyśleć jeszcze w trakcie remontu.

Zawieszka do szafki kuchennej
Miejsce 5 – zawieszka do szafki kuchennej

O tym scenariuszu czasami się myśli, ponieważ jest przerażający. Mało kiedy ma miejsce, ale gdy następuje, straty są… spore. Jeśli nie zamierzasz inwestować w nowe szafki, koniecznie sprawdź mocowania aktualnego umeblowania. A jeśli zamierzasz kupić nowe? Sprawdź tak czy inaczej. Jeśli zawieszki w nowych meblach będą Cię jakkolwiek niepokoić – wymień je. Straty wynikające ze spadających szafek mogą być katastrofalne.

To prawdopodobnie jedna z najbardziej niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą wystąpić – zwłaszcza w odniesieniu do dzieci. Z drugiej strony to nie tylko bezpośrednie zagrożenie życia, ale też koszty. Wyobraź sobie, że cały zestaw nowych szafek kuchennych spada na Twój przepiękny nowy blat wraz z talerzami, a na końcu rozbija się o świeżo położone płytki podłogowe.

I pomyśleć, że mocne zawieszki dobrej jakości kosztują niecałe 2 złote…

Podnośnik gazowy do frontów meblowych
Miejsce 4 – podnośnik gazowy do frontów meblowych

Podnośniki w szafkach mają to do siebie, że lubią się psuć, a remont stanowi idealną okoliczność, by się nad nimi pochylić. To również jeden z tych produktów, których korzyści dotyczą nie tyle kwestii finansowych, ale zwyczajnej wygody.

Nikt nie lubi niekontrolowanego opuszczania się frontu szafki, a prezentowany model zdecydowanie odpowiada na ten problem! Dzięki odpowiedniej sile odpychania podnośnik pozwala na łatwe otwieranie oraz zatrzymanie szafki w stałej pozycji. Koniec z wyjmowaniem szklanek na czas!

Sortownik na śmieci
Miejsce 3 – sortownik na śmieci

W 2019 roku uchwalono ustawę określającą kary za nieprzestrzeganie zasad segregacji odpadów. Co ciekawe – to jeden w niewielu zapisów prawnych w naszym kraju, które pozwalają na nałożenie kary w ramach odpowiedzialności zbiorowej.

Sortownik na śmieci ląduje na miejscu trzecim, ponieważ wraz z wygodą, jaką gwarantuje, jest przyjazny dla środowiska. Dla niektórych osób może być on również wybawieniem od sąsiadów, którzy czasem wypominają brak segregacji zapominalskim. Nic dziwnego, skoro muszą płacić za błędy innych.

Zakup sortowników polecamy akurat w trakcie remontu, ponieważ w tym czasie panuje największa dowolność przy wyborze. Jeśli kupujesz nowe meble, możesz dopasować ich wymiar do rozmiarów potencjalnego sortownika.

Uszczelka do kabiny prysznicowej
Miejsce 2 – uszczelka do kabiny prysznicowej

Najgorszym, co może spotkać Twój dom, jest pożar lub zalanie. Nie posiadamy okuć, które ochronią Twój majątek przed pierwszym, ale z wodą możemy sobie poradzić.

Większość wycieków prysznicowych łatwo zdiagnozować, dlatego nie stanowią one większego zagrożenia. Z drugiej strony wszystko zależy od konstrukcji oraz lokalizacji. Istnieją bowiem takie kabiny, które nie wskazują na żaden wyciek. W najgorszym możliwym scenariuszu podłoga nasiąka długo zalegającą wodą, co prowadzi nawet do zarwania stropu. Jeśli nie chcesz znaleźć się u sąsiada z dołu, zainwestuj w nowe uszczelki. Wymiana powinna odbywać się regularnie, średnio co dwa lata, BEZ WZGLĘDU na stan wymienianej uszczelki.

To jednak nie wszystko, ponieważ uszczelki należy regularnie czyścić oraz sprawdzać, czy nie doszło do przedwczesnego rozszczelnienia.

Prowadnica szufladowa
Miejsce 1 – prowadnica szufladowa

Trzaskanie, obijanie, szarpanie, opieranie, kopanie… Brzmi niczym tortury, prawda? Spokojnie. To tylko wszystko, co prawdopodobnie spotyka szuflady w Twoim domu. W obliczu codziennych obowiązków nie zwracamy uwagi na to, czy zamykamy je z odpowiednią siłą, nie mówiąc o przestrzeganiu limitu obciążenia. Prowadnice to zdecydowanie najczęściej wybierany produkt, na który decydują się Klienci dokonujący remontów.

Przyczyną tak dużego zainteresowania jest w największym stopniu sama popularność szuflad. Występują one w każdym gospodarstwie domowym i jednocześnie należą do grona najczęściej i najbardziej eksploatowanych okuć domowych. Zalecamy zadbanie o prowadnice szufladowe w ramach remontu, ponieważ właśnie wtedy najłatwiej wykrywa się ich uszkodzenia.

Po wyjęciu sztućców lub innej zawartości łatwiej przyjrzeć się elementom prowadnicy, a przy okazji dokonać ewentualnej reperacji lub wymiany.

To przestrzeń dla Twojego biznesu. Znajdziesz w niej korzystne rabaty, które opierają się na analizach rynkowych.

Poprzez baczną obserwację cen i sytuacji gospodarczej oraz dzięki działaniom naszych specjalistów jesteśmy w stanie reagować na potrzeby producentów. 

W ten sposób prezentujemy realne benefity, wpływając bezpośrednio na pozycję rynkową naszych Partnerów Biznesowych.